IPL

Bezbolestné odstraňovanie chĺpkov pomocou technológie IPL pre dokonale hladkú pokožku.

 1. Svetovo prvá IPL technológia s unikátne tvarovanými nástavcami pre každú časť vásho tela.
 2.  Inteligentný senzor SmartSkin odporučí pre odtieň vašej pokožky to najlepšie nastavenie - kedykoľvek si budete priať. 
 3. 92% redukcia chĺpkov už po 3 ošetreniach.**

Je pre mňa IPL vhodné?

Používanie IPL je bezpečné a vhodné pre pre mnoho typov pokožky a širokú škálu chĺpkov. Funguje na chĺpky od prirodzene tmavej blond, cez hnedú až po čiernu farbu a je vhodný pre pokožku od veľmi svetlej až po tmavo hnedú farbu.

Toto IPL nie je vhodné

použiť na ošetrenie bielych/sivých, svetlých blond alebo ryšavých chĺpkov a nie je vhodná pre veľmi tmavú pokožku. Dôvodom je nutnosť veľkého kontrastu medzi pigmentom chĺpkov a pigmentom pokožky.

                                                                           VHODNÉ TYPY POKOŽKY

                                                                             VHODNÉ TYPY CHĹPKOV

 IPL vysiela jemné svetelné pulzy na korienok chĺpka. Tieto svetelné pulzy vytvárajú teplo stimulujúce korienok chĺpku tak, aby prešiel do kľudovej fázy (jednej z troch fáz rastového cyklu chĺpkov). Výsledkom je prirodzené vypadnutie chĺpku a zabránenie jeho opakovanému rastu. Vstavaný svetelný filter zaisťuje bezpečné a účinné použitie aj pre tu najjemnejšiu pokožku vrátane tváre. Ošetrenia treba absolvovať  na začiatku min. 4-5 krát interval medzi ošetreniami 2 týždne. A následne prejsť do udržiavacej fázy každých 4-8 týždňov.

Oblasti vhodné pre ošetrenie: Nohy, ruky, bikiny, podpazušie, tvár. Procedúra sa nevykonáva na mužskej tvári!!!

Priebeh ošetrenia:

KROK 1:

Pred ošetrením odstránime chĺpky z príslušnej časti tela oholením, epiláciou alebo voskom.

KROK 2:

Pred použitím  Vám pomocou senzoru SmartSkin zmeriame typ pokožky. Senzor sám zvolí spravne nastavenie na základe odtieňa vašej pokožky.


KROK 3:

Aplikačný priezor pritlačíme na pokožku v 90-stupňovom uhle. Počkáme, kým sa rozsvieti kontrolka "pripravené na záblesk."  Vysielame pulzy do pokožky

KROK 4:

Pomaly prístroj posúvame po ošetrovanej oblasti. Vyhýbame  sa opakovaným zábleskom na rovnakom mieste a materských znamienok.


Naše odporúčania: Pred každou procedúrou IPL si v domácom prostredí odstráňte chĺpky oholením aby sme sa nezdržovali a mohli hneď pristúpiť k procedúre. V našom centre je možnosťou odstránenia ochlpenia pred IPL voskovou depiláciou, po ktorej ale musíme počkať aspoň 2-3 dni, kým sa pokožka upokojí.  Pred a po procedúre sa vyhýbajte priamemu slnku a soláriu po dobu min.4-7 dní.

Kontraindikácie:

 • Srdcová nedostatočnosť
 • Citlivosť na svetlo
 • epilepsia
 • ochorenia kože, onkologické ochorenia
 • porucha žíl
 • AIDS
 • Predchádzajúca liečba Roaccutanom (6 mes. po)
 •  Ak sa mali v uplynulých 3 týždňoch chirurgický zákrok na miestach ošetrenia
 • Ak ste podstúpili pred týždňom ošetrenie AHA kyselinami alebo BHA kyselinami